Pazartesi, 10 Şubat 2020 14:06

SULTAN REEDS babası KING DAVID'in koşu kazanan ilk temsilcisi oldu.

Adana Yeşiloba Hipodromu'nun 2020/KIŞ-İLKBAHAR yarış sezonunun on altıncı günü havanın açık olmasına rağmen bir kaç gündür yaşanan soğukla birlikte baş gösteren ayaz'da 3 yaşlı dişi maiden tayların ait maiden'in bölünen günün ikinci maiden koşusu 1200 metre kum pistte koşuldu. Birincilik ikramiyesi 46.000TL'e olan koşuya 10 kısrak katıldı.

 

Genç başarılı ve ilerisi için ümit vaat eden aprantimiz Mehmet Salih Çelik idaresinde start alan SULTAN REEDS, uzun süredir bugün kü koşusu için çalışmalarına devam etmekteydi. Kariyerinin ilk yarışında startı biraz sallanarak almış olsa da aprantimiz önünde açılan boşluğu iyi değerlendirip yarışa tempoyu veren Kara Zello'nın gerisinde ikincilikte yarışı takip ederek yarışın son düzlüğüne çıkılır çıkılmaz vitesini yükseltip koşunun son dört yüz metresine girilirken liderliği eline geçiren kısrağımız SULTAN REEDS son sekiz yüzünü 50.48 geçerek 1200 metreyi 1:14.95 bitiriş derecesiyle maiden koşular içerisinde en iyi dereceyi yaparak kariyerine kazanarak başladı.  

 

Kahraman Stud'ın aygır tavlasında bulunan HALO hattının temsilcisi KING DAVID'in koşu kazanan ilk tayı olarak kayıtlara geçen SULTAN REEDS'in antrenörlüğünü Eser Yeşil'in yapmaktadır. Eyer almak için Alper Ciğer'in imza attığı SULTAN REEDS'in seyisliğini çok uzun yıllardır ekürümizde çalışan İzzettin Çakmak yapmaktadır. Senora Dancer 2014 Keeneland Kasım ayı gebe kısrak ve tay satışlarında Artie Schiller'den gebe olarak 27,000 dolar bedelle satın alınmıştı.SULTAN REEDS kısrak kadromuzda bulunan şampiyon aygır Distorted Humor'ın koşu kariyeri bulunmayan kızı Senora Dancer'ın koşan ilk temsilcisi'dir.

 

[bt_video url="https://video-cdn.tjk.org/videoftp/2020/2/20020816.mp4" width="600" height="400" responsive="yes" autoplay="no" control="yes" loop="no"][/bt_video]
Okunma 1001 kez