Perşembe, 18 Haziran 2020 20:59

BRATISLAVA emin adımlarla hedefine ilerliyor.

Kahraman ekürüsünün yetiştirdiği ve ekürümüzün formasıyla yarış kariyerine başlayan BRATISLAVA kariyerinin ikinci yarışı sonrası özel bir satış ile bugün kü sahiplerine geçmişti.

Kış sezonunda Bursa'da başarılı yarışlar koşarak geçirmiş BRATISLAVA yaşamış olduğu antrenör değişikliği ile olumlu yönde yukarı yönlü form durumunu tüm Dünya'da olduğu gibi ülkemizi de etkileyen Covid-19 sebebiyle duran at yarışlarımızın tekrar açıldığı 10 Haziran 2020 günü katıldığı koşusunda gösterdi. 2020 Yaz-Sonbahar İstanbul sezonunun ilk gün koşulan klasik bir koşu olmasa da ülke atçılığımız için önemli bir yarış olan Orhan Meker Serbest Handikap koşusunu ekürümüzün yetiştirdiği BRATISLAVA başarılı ve formda jokeyi Hışmak Çizik idaresinde 1400 metre çim pistte koşulan koşuyu 1:23.51 bitiriş derecesiyle kazandı.

BRATISLAVA çok özel bir anneye sahiptir. Pandemi süresinde TJK'nın üzerine bahis kabul ettiği Avustralya'da grup 1 koşu kazanma başarısı göstermiş KEMENTARI isimli  safkanın annesi ile BRATISLAVA'nın anneleri kız kardeştirler. Geçtiğimiz yıl yaşadığımız yurt dışından at ithalatı veya ihraçatı sınırlandırması sebebiyle satılması üzerine antlaştığımız QUEEN REGENT ekürümüzde kalmıştır. QUEEN REGENT bu yıl aşımlara başlayan Avustralya'nın muhteşem aygırı Lonhro'nun Türkiye'de koşan tek temsilcisi BODYGUARD HERO' yu ziyaret etmiş ve ülke yarışçılığımıza bir KEMENTARI kazandırma ümidiyle bu aşımı gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Henüz sıfırlı iken QUEEN REGENT'ın tayı yeni at sahiplerinden Emrah Agun'e satılmıştı. İki yaşındaki PRENSES AYLİZ isimli kızı ise ilk yarışını koşabilmek için Ankara'da düzenli olarak idmanlarına ekürümüz'de devam etmektedir.

 

[bt_video url="https://video-cdn.tjk.org/videoftp/2020/6/20061036.mp4" width="600" height="400" responsive="yes" autoplay="no" control="yes" loop="no"][/bt_video]

Okunma 746 kez