Pazar, 08 Kasım 2020 21:51

DOTHRAKI maiden İstanbul Veliefendi Hipodromunda veda etti.

Artık 2020 yılının sonuna doğru yaklaştığımız şu günlerde. Kariyerlerindeki ilk birinciliğe ulaşamamış olan safkanların ilgilileri özellikle çim pistte daha iyi koştuklarını düşündüğü safkanlarının ilk birinciliğini kısalan yarış programı döneminde çim pistte koşabilecekleri maiden koşuların peşinden şehir şehir dolaşıyorlar. Henüz 3 yaşlı İngilizler için çim pist maiden yarışları yapılırken merkez ahırı Ankara'da olan DOTHRAKİ  kariyerinin ilk birinciliğini alabilmek için İstanbul Veliefendi Hipodromunda 23 Ekim 2020 günü yapılan programın altıncı koşusunda start aldı. 
 
Müslük Çelik idaresinde kariyerinin altıncı çim pist koşusunu koşan DOTHRAKİ açılış dört yüzünün 25.55, sekiz yüzünün 49.59 geçildiği koşunun son düzlüğüne yedinci sırada çıktı. Jokeyinin akıl dolu binişiyle DOTHRAKİ koşunun son üç yüz metresinde eline geçirdiği liderliği foto finişe kadar korumayı başararak kariyerinin ilk birinciliğine son sekiz yüzünü 49.96 geçtiği 1600 metrede koşulan koşusunu 1:40.09 bitiriş derecesiyle kazanmayı başardı.
 
 
Grup 2 koşu birinciliği bulunan BERTHOLD ve yine KV-21 kupalı koşu birinciliğine sahip KHOR KALBA ile anneden kardeş olan DOTHRAKİ'nin antrenörlüğünü Eser Yeşil yapmaktadır. Bu birincilikteki bir başka pay sahibi de Kadir Baltacı' ile Harun Kılıçarslan'a ait'tir. Her ikisinde Ankara'da kalan DOTHRAKI yi koşulara hazırlayan isimlerdir. Fedai Kahraman'ın formasını taşıyan DOTHRAKI'nin annesi çiftliğimizde doğum sırasında ölmesi sebebiyle BIMINI BREEZE'in son temsilcisi'dir.
 
 

 

 

Koşunun videosu; https://www.tjk.org/TR/YarisSever/Info/YarisVideoKosu/Kosu?KosuKodu=179968

 

Okunma 1875 kez