Salı, 06 Nisan 2021 10:25

2021 yılında koşulan (A-3) Tendürek koşusunu ekürümüzün safkanı BURGAS kazandı.

Adana Yeşiloba Hipodromunda koşulan TENDÜREK koşusu, bir anlamda yeni yarış sezonunun başlangıç koşusu olarak ta görebiliriz. Her ne kadar Veliefendi'nin çim pistinde safkanlarımızı henüz göremiyor olsak da.... Kış sezonunda kapanan çim pist yarışlarımız Bahar ayının gelmesiyle birlikte Adana ve İzmir'de yeşillikler üzerinde yarışlar koşulmaya başlandı.
 
 
Bir çok şampiyon isimin Gazi koşusunu kazanmış veya Gazi koşusunda tabela başarısını elde etmiş olduğu 3 yaşlı tayların yeni sezonla birlikte kendilerini denedikleri toplam ikramiyesinin 322.000 TL'lik (A-3) TENDÜREK koşusu Adana Yeşiloba Hipodromunda 20 Mart 2021 Cumartesi günü on  iki tayın katılımıyla koşuldu.
 
 
 
Ekürümüzün safkanı kariyerinde beşinci kez pistte çıkan BURGAS şampiyon jokeyi Ahmet Çelik idaresinde güzel bir yarış ortaya koyarak 1800 metre'de koşulan son sekiz yüzünü 48.24 geçtiği yarışı 1:50.50 bitiriş derecesiyle en yakın rakibinin yaklaşık 3 boy önünde kazanarak bizleri gurulandırmaya devam etmektedir.
 
 
TJK'nın Şanlıurfa aşım istasyonunda 5.000TL bedelle görev yapan KING DAVID'in oğlu BURGAS'ın annesi yine ekürümüzün safkanlarından biri olan THISBE'dir. Thisbe kısa yarış kariyerinde dokuz kez koşup birisi KV-7 yarış olmak üzere iki koşu birinciliğine sahiptir. Thisbe'nin ilk tayı bir kez start alıp maiden kalmış olsa da BURGAS annesi Thisbe'nin istatistiğini düzelterek grup koşu ve kazanan ilk yavrusu olmuştur.
 
 
Antrenörlüğünü Tevfik Bardakçı'nın yaptığı Sanem Kahraman'ın formasını taşıyan BURGAS kariyerinin beşinci koşusunda üçüncü birinciliğini alarak Ankara ve İstanbul sezonundaki koşular için göze hoş gelen bugün kü yarışı ile ekürümüze yeni heyecanlar yaratabilecek bir isim olmasını ümit ediyoruz.
 
 
 
 
 
 
Okunma 625 kez